Oficiální stránky SALH

Kronika SALH

Sezóna: 
ZprávyVývěska SALHZ akcíKalendářRozpisVýsledkyStatistikyRozhodčíDokumentyVideaChci začít hrátRočenkyKontakty
Přihlášení týmuCO, KDY, KDE???
Havraní turnaj 2024

Havraní turnaj v českém lakrose má dlouholetou tradici. Původní halový přátelák pořádali Bambas Skalice a Blansko a v roce 2005 přejmenovali turnaj na počest lakrosáka a super kluka Havrana, který tragicky zahynul při přebíhání dálnice.

Naposledy se konal v roce 2017, kdy jej pořádali Iktočante Holešov ve Vyškově.
 
V době zimní lakrosové přestávky nám chyběl halový turnájek, kde bychom mohli natrénovat na jaro a zkusit si zase jiné podmínky. Proto jsme v roce 2024 uspořádali Havraní turnaj ve sportovní hale v Mikulově.
 
Při 9 přihlášených týmech jsme hráli systém každý s každým a finále o 1. místo. Hra byla upravena na 2x10 minut, tresty zkráceny na polovinu, 4+1 hráčů. Program byl vskutku nabitý, od sobotního rána do neděle odpoledne jsme odehráli celkem 37 zápasů.
 
Pohoštění a prostor na večerní zábavu poskytl Pavlík v Bug´n´Brew, vše bylo lahodné a příjemné a my mu za to děkujeme :) 
 
Diváci si mohli užít spoustu krásných gólů, zákroků, zajímavých herních situací a frajeřinek i failů. Do poslední chvíle jsme si nebyli jistí, kdo se utká ve finále, po několika dramatických zápasech ovšem postoupili týmy Refugees a Highlander Zábřeh. Finále bylo napjaté jak guma u trenek. V první polovině zápasu se Refugees dařilo rozebírat zábřežáckou obranu lépe, Highlanderům se ale povedlo vyrovnat a nastřílet několik šikovných gólů do soupeřovi brány, při závěrečné siréně tedy zápas končí v poměru 14:10 pro Highlander Zábřeh, kteří se tímto stávají šampióny Havraního turnaje 2024 a odnáší si domů krásný řemeslný pohár.
 
1. místo: Highlander Zábřeh
2. místo: Refugees
3. místo: Osto6 Mikulov
4. místo: Medvědi Holešov
5. místo: Wallowa Brno
6. místo: 300 Lanžhot
7. místo: Zábřeh allstar s kapitánkou Karin
8. místo: Šedý vlk
9. místo: Kangaroos B Křenovice
 
Kanada ženy:
1. Jarmila Hažmuková, 2. Markéta Macháčková, 3. Karin Goláňová
 
Kanada muži:
1. Roman Čech, 2. Tomáš Hricuk, 3. Václav Straka
 
Nejlepší brankář: František Nosek
 
 
RAMPOUCH 2024

V neděli se konal dětský turnaj RAMPOUCH 2024 . V dramatickém zápase Lowlander remízovali s Bobry 14 14 a díky skóre turnaj ovládli.  3 místo si odváží Fabiánky a čtvrtí Démoni Neveklov si vybojovali své první vítězství v historii tohoto mladého oddílu nad Bobříky. Všem gratulujeme a děkujeme cukrárně Dolce Carosello ve Strašnicích za ceny.

V odkazech najdete výsledky JEDNOTLIVCŮ a TÝMŮ.

Zimní turnaj 2024

V sobotu 20.1.2024 se konal již tradiční Zimní turnaj. Sešlo se ideálních 8 týmů z celé republiky, hrálo se jako obvykle na hřišti na Chodově. Počasí přálo, ani moc vedro, ani zima, trochu sněhu, trochu ledu, trochu to klouzalo, ale nic hrozného.

Hned v úvodním zápase RFG vs MEN došlo k dramatické události s osobním trestem ale jinak proběhl turnaj v poklidu. Ve dinále se celkem nepřekvapivě postavili proti sobě Refugees a Bobři, o 3. místo bojovali Albatros a 3,5 minuty, o 5. místo Trackers a Menhirs a o 7. místo pak Zerrikáni Strážnice a Superwomen. Vítězem turnaje se stali Refugees po výhře nad Bobry v poměru 14:10!

Gratulujeme všem výhercům i zůčastněným a děkujeme restaurace U Krčáku za pohostinnost.

 
Odkaz na pár fotek najdete ZDE
 
Mistrovství ČR 2023 + Dětský turnaj

O víkendu 24.-25.6.2023 proběhlo ve Škvorci u Prahy Mistrovství republiky Českého lakrosu a zároveň poslední dětský turnaj.

MR vyhrály Fabiánky, po velkém boji porazily o gól mocně dotahující Trilobitky. Bronz maji Paka. Bobři se stali mistry, když porazili všechny týmy, druhé místo zaujali Refugees, třetí je Fatal. V obou kategoriích byly k viděni velmi vyrovnané zápasy, celkově herně velmi vydařené MR.

Dětský turnaj i celoroční dětskou ligu vyhráli Lowlander. Na druhém místě jsou Bobři, třetí Fabiánky.

Kompletní výsledky si můžete stáhnout >> ZDE <<

HAHA turnaj 2023

Haha turnaj proběhl i přes páteční mohutný déšť, nižší protlačení informací do davu lakrosáků, pokusem o vytlačení atlety, nevhodně stojícími fotbalovými brankami..

Účast oproti předchozím ročníkům byla nižší a o to víc žrádla zbylo pro ty, kteří dorazili složili jsme z toho 4 týmy (Imperium Security, Zabo, Královny, Bla bla bla) - pořadí stále nevím (klidně doplňte), ale vítězství je už i samotná odvaha se zúčastnit moc děkujeme všem, kteří přišli!!

Soutěž o jarní závitky se se ctí a s vítězstvím zhostil Rarach! (gratulujeme!)

Taky děkujeme všem čtyřem dobrovolným brankářům!! Bez vás by to taky nešlo!

S pozdravem, tým Paka...

... a doufáme, že tím navážeme na naši tradici a že vás příště dorazí aspoň dvakrát tolik! Chodovské hřiště obstálo i v testu "děti s sebou", takže rodičovské výmluvy nebereme

Rampouch 2023

V neděli 29.1.2023 se konal dětsky turnaj Rampouch 2023. Zúčastnilo se 5 týmů a hned na začátku dne se utkali několik let neporažení Bobři s Lowlanderem Zábřeh. Po opravdu dlouhé době má turnaj jiného vítěze, protože Lowlanders dokázali Bobry poměrně přesvědčivě porazit a po zásluze si odvážejí pohár pro vítěze.

V excelových tabulkách si můžete prohlédnout VÝSLEDKY TÝMŮ a INDIVIDUÁLNÍ STATISTIKY.

Zimní turnaj 2023

Poslední lednový víkend, konkrétně v sobotu 28.1.2023, se podobně, jako před deseti lety, konaly dvě zásadní události. Jednak jsme s napětím sledovali volbu hlavy státu a kdo na to neměl nervy, zúčastnil se tradičního Zimního turnaje Českého lakrosu. Ten se konal jako v několika posledních letech na hřišti na pražském Chodově.

Počasí lakrosu celkem přálo, byla sice zima, ale naštěstí nesněžilo. Turnaje se zůčastnilo celkem 8 týmů, rozdělených do dvou skupin po čtyřech. V základní části si favorité poradili celkem bez problému, překvapením byla snad jen remíza Bobrů s Menhirs (6:6). Po odehrání skupin se pak již hrálo o umístění. Tady byly výsledky o dost vyrovnanější. Za zmínku stojí zápas o 3. místo, kde 3,5 minuty jen těsně porazili El Baxo. O dramatické zakončení turnaje se pak postaral finálový zápas, který skončil v regulérním čase remízou 8:8. Výhru si pak zajistili Bobři až v prodloužení po drobné chybce soupeře. To už všem tekly nervy, adrenalin stříkal a rozhodčí měli co dělat, aby vše udrželi pod kontrolou. My diváci ale každopádně děkujeme za krásnou podívanou!

K nahlédnutí jsou kompletní individuální statistiky i výsledky týmů.

Děkujeme týmu ze Strážnice, že si přijel zahrát!
Děkujeme přilehlé restauraci příjemné pohoštění!
Děkujeme pořadatelům za organizaci a hodnotné ceny!

Dětský turnaj O putovní lakrosku

V sobotu 9.4. se konal dětský lakrosový turnaj O putovní lakrosku v Srbsku u Berouna. Přihlásilo se pět týmů: Bobři, Bobříci, Lowlander, Fabiánky a Stopaři.

Na rozdíl od minulých let měl Guma málo hráčů a sice nakonec dva týmy postavil, ale oba bez střídání, a to musel povolat o pár dní staršího Siria, který se zavázal, že nebude střílet na branku, což opravdu splnil (0 gólů, 34 přihrávek). Pískat přišel jen Jáchym z Bobrů, tak bylo dost náročné rozepsat zápasy tak, aby mohli pískat doprovody týmů v době, kdy jejich tým nehraje. Nakonec se to podařilo a dokonce zápas favoritů (Bobrů a Lowlanderů) se hrál jako poslední, protože v systému každý s každým by chybělo finále.

Na prvních dvou místech se umístili 1.Bobři a 2. Lowlander, 3. místo patřilo velmi dobře hrajícímu týmu Stopaři. Čtvrté byly Fabiánky, kterých bylo také málo a navíc si museli půjčovat brankáře. Poslední skončili Bobříci, ale bojovali statečně.

Vše klaplo podle plánu, vyhlášení bylo včas. Zdá se ovšem, že po určitém vzestupu dětských týmů následuje po covidu obrovský propad a nezájem o budoucnost českého lakrosu. Dětí, co by chtěly hrát, se určitě může najít spousta, jen nejsme schopni najít dospělé, co by se jim věnovali.

Guma

Zimní turnaj Českého lakrosu

V sobotu 29.1. se konal další ročník Zimního turnaje Českého lakrosu. Azyl turnaji zajistil Sportovní areál Hrabákova na pražském Chodově.

Zimní turnaj to byl doslovný, hlavně dopoledne byl padající sněhodéšť nepříjemnou součástí hry, a proto byla restaurace v areálu častým cílem hráčů, aby si zahřáli těla jak zvenku, tak zevnitř čajem či česnečkou. Počasí naštěstí nebylo překážkou pro poklidný průběh základní části a bylo znát, že to je přátelský turnaj, kde fair play hra hrála prim. Dvě hřiště, umístěna hned vedle sebe, přinášela vtipné momenty, kdy v případě souběžně hraných utkání bylo párkrát těžké rozeznat, kdo kde vlastně hraje.

Dvanáct týmů bylo rozděleno do 4 skupin po 3 týmech. Vítězové skupin postupovali do semifinále. Druzí do skupiny o 5. – 8. místo a třetí do skupiny o 9. – 12. místo. Do semifinále se probojovaly Latřizábstři, Bobři, TJ Malešice a Refugees, kteří vyhráli skupinu nekompromisně se skórem 32:7.
První semifinále pak dopadlo jasnou výhrou Refugees nad Latřizábstry 2:14 a druhé semifinále vyhrály Malešice proti Bobrům 7:3, kdy se Malešicím povedlo eliminovat nejlepšího střelce turnaje Martina Kareše. Do finále šly tak 2 týmy s nejlepší obranou v turnaji a čekalo se, jak se Malešice poperou s nejlepším útokem v turnaji.

Očekávání velké bitvy postupně klesalo úměrně s pomalostí obsluhy v restauraci, díky které většina účastníků finále obědvalo až těsně před zápasem, a tak už padaly odevzdaná prohlášení o rozhodnutí vítěze pomocí kámen, nůžky, papír u piva. Nekompromisní pořadatelé turnaje však neměli slitování a nahnali oba týmy na hřiště.

Zkušený tým Refugees začal mnohem lépe a proti z půlky tak zkušenému týmu z Malešic, kteří ve svém týmu měl spoustu „českým lakrosem nepolíbených“ hráčů z boxlakrosu včetně brankaře, si vypracovali poměrně hladké průběžné vedení o 6 gólů. Chlapi z Malešic však nesložily zbraně, a i díky premiérovým zásahům boxlakrosáků, se jim povedlo utkání téměř zremizovat. Úchvatný obrat se jim však nepovedlo dotáhnout a Refugees tak zaslouženě vyhrály 9:8.

Nutno podotknout, že i ostatní zápasy o konečné umístnění byly většinou vyrovnané:

 • Zápas o 11. místo se popraly Šedí Fťácy se Superwomen. Ty i přes svůj nejlepší výkon v turnaji prohrály a zápas skončil 9:7 pro Fťáky.
 • Největším rozdílem zápasů o umístění skončil zápas o umístnění mezi Wallowou a Fabiány. Fabiáni nedali Wallowě „čuchnout“ a vyhráli 7:1
 • Těsnými výsledky s jednogólovými rozdíly skončily zápasy ve skupině o 5. – 8. místo. Bílý orel porazil Menhiry 7:6 a končily tak sedmý.
 • Na pátém místě skončil Albatros, kterým 24 minut trvalo porazit 3,5 minuty těsně 6:5
 • V zápase o 3. místo se lépe vedlo Bobrům, kde se opět střelecky, a to hned 3x, prosadil Martin Kareš a porazily Latřizábstry celkem 9:4

Odpoledne už přestalo sněhopršet a trochu se oteplilo, a tak mohlo prohlášení proběhnout před šatnami. V začínajícím pološeru si mohli přijít vyzvednout své ceny týmy a hráči za individuální ocenění. Z nich stojí za zmínku:

 • Nejlepší střelec: Martin Kareš se 16 góly (Bobři)
 • Nejlepší nahrávač: Jakub Kučera (Refugees) a Pavel Paseka (TJ Malešice) s 11 nahrávkami
 • Kanadské bodování: Martin Kareš (Bobři) za celkem 22 bodů (16+6)
 • Nejlepší brankář: Kamil Praum (Fabiáni) s úspěšností zákroků 78,67%

Kompletní individuální statistiky jsou k nahlédnutí ZDE. A kompletní výsledky týmů ZDE.

Děkujeme sponzorům a dodavatelům cen a i přilehlé restauraci za výborné, leč pomalejší, pohoštění.

Těšíme se na Vás i v příštím roce.

Vykopávka 2021 - Jak to vlastně bylo

První říjnovou sobotu se na krásném hřišti ZŠ Barrandov konal 20. ročník dětského lakrosového turnaje O Vykopávku. Celkem se sešlo sedm týmů, což je výborná účast a zároveň takový malý oříšek pro organizátory. Počasí nám přálo, od rána krásně svítilo sluníčko, a chvíli po deváté hodině se už rozehrávají první zápasy.

Hrálo se ve dvou skupinách. Ve skupině W se utkaly celkem čtyři týmy: Lowlander, Fabiáni, Wallowa a Stopaři. Čtvrté místo skupiny obsadil tým Wallowa, kdy rozhodovalo skóre, a to měli lepší Stopaři, kteří díky tomu byli třetí. Druhé místo připadlo týmu Fabiáni, posílených o 3 hráče TJ Malešice a suverénním vítězem skupiny se stal moravský tým Lowlander.

Ve skupině Q hrály týmy: Bobři, Bobříci a Trilobit. Tady bylo pořadí trochu předvídatelné, ale i tak to byly všechno divácky hezké zápasy. První místo tedy obsadili Bobři, druhé Trilobit a třetí Bobříci.

Semifinále sehrály Lowlander proti Trilobitu a vyhrály 19:9. Druhý semifinálový zápas hráli Fabiáni proti Bobrům s výsledkem 5:18.

Ještě než se rozehrály zápasy o stupně vítězů, utkal se tým Wallowa a Stopaři s týmem Bobříků o 5. – 7. místo. O pátém místě opět rozhodovalo skóre, které tentokrát měla lepší Wallowa. Šesté místo tedy obsadili Stopaři a sedmé Bobříci.

A zbývají poslední dva zápasy, ke kterým se sešlo nejvíce diváků. Zápas o třetí místo hrají Fabiáni proti Trilobitu, který skončil vítězstvím týmu Fabiáni 18:5. Do finále pak nastupují Bobři proti Lowlander. Během celého dne je vidět že Bobři nemají konkurenci, ale Lowlander jim nenechají vítězství zadarmo a bojují ze všech sil do poslední vteřiny. Konečné skóre 21:5 pro Bobry zakončuje celý turnaj a Bobři se krásně ze svého vítězství radují. Prý to měli nařízené, protože jsou tradičními vítězi turnaje O Vykopávku, ale i tak se radovali moc hezky.

Na závěr celého turnajového dne se kromě celkového pořadí vyhlašovali také nejlepší střelci, nahrávači a brankáři. Na první tři týmy čekají lákavě vypadající krabice s dorty uvnitř od firmy Hájek & Hájková s.r.o. a na všechny ostatní dobroty od EMCO, které například nám, velice zpříjemnili dlouhou cestu vlakem domů. Oběma firmám děkujeme za podporu.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Fotogalerii najdete ZDE.
 

Mistrovství ČR 2021 - vyčerpávající shrnutí

Třetí červnový víkend patřil Mistrovství ČR a dětskému turnaji O putovní lakrosku. Mistrovství bylo letos otevřené pro všechny týmy bez ohledu na ligové umístění, což některé týmy velice uvítaly.

Předpověď slibovala na celý víkend tropické teploty. A tak už v pátek večer někteří s radostí využili zavlažování trávníku jako příjemnou sprchu před spaním.

V sobotu se na nic nečeká a začíná se brzy hrát. Na soupisce je celkem šest mužských týmů, čtyři ženské a pět dětských. Vždy se hraje na třech hřištích zároveň. Divácky nejoblíbenější bylo hřiště u tribuny, kde byl celý den stín a mohli jste tak fandit naplno, aniž by z vás slunce vysálo veškerou vodu a energii.

Muži hráli ve dvou skupinách, kdy skupinu A vyhrál tým Albatros, který v prvním zápase porazil tým Wallowa 16:5 a následně zvítězil nad Highlanders 14:11. Ze skupiny B postoupil do semifinále tým Kangaroos, který celkem bez potíží porazil Refugees 19:9 a Menhirs 26:7. S obdivem je třeba zmínit, že, Menhirs měl polovinu týmu složenou z hráčů dětské kategorie.

Ženy hrály každý s každým ve zkráceném čase 2x20 minut. Nejvyrovnanějšími soupeři byly týmy Fabiánky a Pakzano, které se s výsledkem 6:4 pro Fabiánky, mohly těšit na společné nedělní finále. S týmem Trilobit Beta kvůli nedostatečnému počtu hráčů hrály holky z týmu Wallowa děti, které pak odpoledne hrály sérii pěti zápasů za sebou. Při panujících teplotách to byl obdivuhodný výkon.

Dětské týmy hrály také každý s každým 2x10 minut. Favoritem byli od prvního zápasu Bobři, kterým v zápasech první části turnaje padly do branky pouze čtyři góly. Ve finále se utkali o první místo s týmem Lowlanders a opět zvítězili 22:3. O třetí místo hrála Wallowa s Trilobity s výsledkem 4:12.

Vyhlášení dětského turnaje proběhlo v sobotu před posledními dospěláckými zápasy. První místo tedy obsadili prakticky neporažení Bobři, druhé místo moravský tým Lowlanders, třetí se umístil tým Trilobit. Čtvrté místo získala Wallowa a na pátém místě skončili Bobříci. Nutno podotknout, že tým Bobříků nedal nikomu nic zadarmo a bojovali ze všech sil. Jejich nevýhodou je, že jsou výrazně mladší a menší než hráči z ostatních týmů. Myslím, že to nebude trvat dlouho, kdy se naplní jejích pokřik „Bobříci, Bobříci, jednou budou na špici“.

Neděle je od rána ještě teplejší, než byla sobota. Ale vypadá to, že hráči si už na tropické podmínky zvykli. Dopoledne začíná zápasem žen o třetí místo, který byl po celou dobu vyrovnaný. Až v posledních minutách padl rozhodující gól do branky Berušek. Skóre 11:10 pro tým Trilobit jim nakonec přináší opravdu vybojované třetí místo. Na vedlejším hřišti mezi tím probíhá dramatické mužské semifinále, kde v zápase Albatrosu s Refugees rozhodl také jediný gól. Finále nakonec patří týmu Albatros a vítězi z druhé skupiny Kangaroos, kteří v semifinále porazili Highlanders 17:8. Třetí místo mezi muži nakonec vybojovali Refugees nad týmem Highlanders 18:9 a čtvrté umístění získala Wallowa, která porazila Menhirs 11:6.

Finále začínají ženy. I když padalo více gólů do branky Pakzana, byl zápas napínavý do poslední minuty a diváci měly možnost sledovat stoprocentní nasazení na obou stranách. Konečné skóre 13:6 pro Fabiánky jim přineslo zasloužený titul Mistryň ČR. V posledním zápase letošního mistrovství se o první místo utkal tým Kangaroos a Albatros s konečným výsledkem 16:8. Bohužel jsem tento zápas už neviděla osobně, ale věřím, že byl plný emocí a brilantních akcí na obou stranách hřiště. Vítězný tým Kangaroos svůj titul Mistrů ČR jistě náležitě oslavil a my ostatní se už těšíme na nadcházející sezónu, kterou už snad Covid nepřeruší.

Statistiky najdete fe formě exelových tabulek:

Muži: https://tinyurl.com/2wh82xsn

Ženy: https://tinyurl.com/4ssrb2au

Děti: https://tinyurl.com/48wftkfx

V Hodějicích se konal lakrosový svátek

Po zdánlivě nekonečné a ubíjející pauze, po týdnech izolace, v pyžamu, s lahváčem, po měsících lenošení, odkládaných turnajích, ilegálních večírcích a proflákaných homeofficech, jsme se konečně sešli na lakrosovém přátelském turnaji „Hodějická trefa.“

A jak už je na Moravě zvykem, o přátelení nebylo nouze. Pivo teklo proudem, klobásky dělaly radost všem (hlavně pejskům), sluníčko svítilo ostošest. Dokonce i nějaký degustiv se našel, pro uklidnění hráčů mezi klobáskou a sportovním výkonem. Někteří z hráčů nahonem vzpomínali, jak se drží lakroska.

I po tak dlouhé době bez trénování si diváci užili pěkný lakros a spoustu parádních gólů. Zúčastnil se 1 dětský tým a 6 dospělých či smíšených týmů z Moravy i Prahy. V sobotu ráno jsme mohli vidět, jak běhaví Bobři převálcovali zábřežské kanonýry o řádných 5 gólů. Nutno podotknout, že Highlandeři zaučovali své nástupce, mladičké Lowlandery. Na vedlejším hřišti si 300 Lanžhot a Fénix Zábřeh užili pohodový přátelský zápas s výsledkem 11:6. Dále hráli „domácí“ Kangaroos s Wallovou, a za podpory místních fanoušků zvítězili 8:4. Pak následovalo zábřežské derby, kde se jejich týmy A a B utkaly za výsledku 10:5 pro Zábřeh A (Highlanders). Gumovi trpaslíci dali Lanžhotu pěkně zabrat, ti jim dokonce museli dát několikrát lakrou přes hlavu, aby mohl Lanžhot nad Bobříky urvat skóre alespoň 11:8. Bobři s Wallovou nekompromisně 13:4. Kangaroos – Bobříci 12:9. Kangaroos – Fénix 9:5. Wallova také využila svých mladých a nadšených posil, a porazila stárnoucí Lanžhotáky 9:7. V dalším zápase hráli Highlandeři přísně, Bobříkům neponechali ani jeden gól, i když sami proměnili 7. Velmi zajímavý byl mač mezi Kangaroos a Bobry. Viděli jsme krásné situace na obou stranách, spoustu ostrých gólů i tvrdou obranu a výborné zákroky obou brankářů, nakonec ale mlaďoši přestřelili starochy o gól (6:5 pro Bobry). Dále hráli Highlander – Wallova 13:3 a Bobři – Lanžhot 15:2. Možná nejzajímavější chvíle soboty byly nájezdy po remíze týmů Fénix a Bobříci, kdy Marťa vychytrale vylákala brankáře z brány a obloučkem vhodila míč do kasy, čímž zajistila výhru 8:7 pro Fénix.

V sobotu večer se konala neoficiální soutěž o největšího ochlastu. Prvenství urvala Mersy z Lanžhota, i když se jí Zábřežští v čele s Hříbkem drželi v patách. Slávu vítězům, respekt poraženým.

V neděli jsme čerství a natěšení opět obuli voňavé kopačky a domluvili se se soupeři, že nebudeme moc běhat. Highlandeři prokázali lepší kondici, zvítězili 15:5 nad 300 Lanžhot. Bobři s noblesou rozdrtili dalšího soupeře, a to Fénixe 15:2. Malá verze Bobrů, tedy Bobříci, získali své první vítězství a nad Wallovou vyhráli 11:6, čímž se vyhnuli poslednímu místu! Bobříci, Bobříci, jednou budou na špici. Pokud budou jednou Bobříci takoví, jako dnešní Bobři, měli bychom se začít bát. Proti sobě hráli 12:7 pro starší Bobry. Kangaroos porazili 300 Lanžhot 13:6, i když si neodpustili jedno sportovní chování (přísní rozhodčí!). Fénix a Wallova si zahráli vyrovnaný zápas o 6. místo, s konečným skóre 10:9 pro Fénix. Derby klokanů a vysokohoráků bylo též napínavé. Po 30 minutách kvalitního lakrosu uhráli plichtu 7:7 a následovaly nájezdy. Byl to napínavý souboj střelců a brankářů, který sledovaly celé Hodějice. O výsledku nakonec rozhodli mladí Lowlandeři, kteří správně vycítili šanci a bod proměnili. Tím skončili Kangaroos na třetím místě, High+Lowlanders na druhém a Bobři zvítězili v turnaji Hodějická trefa.

Nejlepšími hráči v kanadském bodování byli Roman Čech, Kuba Rilják a Ondra Staněk. Z žen to byly borky Pavlínka Gründlerová, Hana Čechová, Jarmila Hažmuková a Karin Goláňová.

Děkujeme všem zúčastněným a především pořadatelům, Hodějickou trefu jsme si moc užili a už teď se těšíme na další turnaje.

Rampouch 2020 - zprávy z dětské ligy

O čtvrtý ročník dětského lakrosového turnaje byl velký zájem - přihlášeno bylo 10 týmů, což se už docela dotýká kapacity jednodenního turnaje v jedné hale. Kvůli marodce se jich nakonec zúčastnilo 8, ale příště bych už asi měl hledat něco většího.

Seděl jsem u pořadatelského stolku, vedle mě byl papír s velkým nápisem ROZPIS a dělal si čárky, kolikrát se mě někdo zeptá, kdy bude hrát. Letos to bylo dvanáctkrát, mírné zlepšení oproti loňsku!

Favorit turnaje byl jasný - za Bobry totiž nastoupili čtyři kluci, který týden předtím vyhráli dospělý turnaj. Bobři to taky s přehledem vyhráli, a protože na druhém místě se umístili Bobříci, vypadá to, že jejich lakrosová dominance bude ještě nějakou dobu trvat. Letošní hlavní cena byl obří plyšový plameňák, u Bobrů v klubovně to už musí vypadat jak v hračkářství.

Nováčkem na dětském turnaji byl tým Tučigang ze Strážnice a hned vybojoval páté místo, slušný start! Fabiáni po absenci z turnaje O Vykopávku přivezli hned dva týmy, a stabilní účast na turnajích už mají brněnští Puštíci (Wallowa) a Lowlanders ze Zábřeha. Z osmi týmů jich bylo pět mimopražských! A z 65 dětí bylo 29 holek, slibuju že genderový balanc příště zohledním i ve vyhlašování statistik.

Díky všem za účast a spektakulární lakrosové výkony!

Pořadí týmů:

 1. Bobři
 2. Bobříci
 3. Fabiáni A
 4. Lowlanders
 5. Tučigang
 6. Trilobit
 7. Puštíci/Wallowa
 8. Fabiáni B

Další informace najdeš na stránce výsledků Dětské ligy.

Zimní turnaj 2020

Minulou sobotu nám začal a skončil Zimní turnaj. Za přijatelného počasí se na Chodov na umělku dostavilo 9 týmů.

Ve skupinách si favorité Albatros (Trackers 12: 6, Angryftacy 16 :1) a Elbaxo (Menhirs 13:7 a Bílý orel 18: 9) poradili, ale ve skupině C Bobři výhrou 12: 9 odsoudili Refugees k bojům 4 místo. REF si pak remízou s 35M (11:11) vybojovali alespoň postup do bojů o 4 místo.

Ve finálové skupině si nejprve Albatros po výhře 8:6 nad Elbaxem začal brousit zuby na vítězství v turnaji a ty samé naděje si oživili Elbaxové po výhře Bobrů nad Albínama 14:11. Jako kdyby s Bobrama nikdo nepočítal, jenže ti v poklidu Elbaxo smetli 12:5 a naprosto zaslouženě poprvé vyhráli dospělej turnaj. Gratulujeme !!!

Pro podrobnější přehled si můžete prostudovat Výsledky týmů a Výsledky jednotlivců.

Nečekaný dětský turnájek

Lakrosový tým Puštíci vznikl teprve nedávno. Vznikl v návaznosti na brněnský tým Wallowa, jakožto nová mladší naděje brněnského lakrosu. A protože jsme zatím v Brně nenašli nikoho, s kým bychom mohli změřit své síly, rozhodli jsme se po domluvě s moravskými týmy pro uspořádání přátelského turnaje.

Turnaj se konal o víkendu 23.11.2019 ve sportovní hale Brno Tuřany. Celkem se utkaly tři týmy: Puštíci (Bílovice n. Svit.), Akičita (Lanžhot) a Lowlanders (Zábřeh na Moravě).

Herní systém byl každý s každým, se zkrácenou herní dobou 2x 10 minut. Díky tomu hrál každý s každým dva zápasy. Jednotlivé zápasy byly poměrně vyrovnané a konečné pořadí bylo každým týmem zaslouženě vybojováno.

S výhrou všech zápasů obsadil 1. místo tým Lowlanders (Zábřeh), o druhém místě rozhodl pouze jeden gól, díky kterému obsadil 2. místo domácí tým Puštíci, a na 3. místě tým Akičita (Lanžhot).

Všem účastníkům děkujeme, především za to že přijeli, a že si s námi zahráli. Děkujeme také za pomoc a budeme se těšit, snad brzy na některém dalším dětském turnaji!

Odkaz na statistiky/výsledky.

Odkaz na fotky.

Napsal Honza (Wallowa)

Výroční turnaj Bílého orla

I touto cestou děkuji všem přítomným za hrdinskou účast na našem výročním turnaji Bílý orel 50 let. Gratuluji vítěznému Baxu a také Markétě Pasekové, která vyhrála celkové bodování turnaje před všemi muži, nevím jestli se to někdy v historii lakrosu stalo...

Myslím, že docela zajímavá novinka byla soutěž v nájezdech po každém utkání, která se hrála o bonusový bod, započítávaný do tabulky. Tyto body také rozhodly o pořadí v turnaji.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Díky Buratino

XVIII. ročník lakrosového turnaje mladších O Vykopávku 2019

V sobotu 21. září 2019 se konal na hřišti TJ Pankrác již XVIII. ročník lakrosového turnaje mladších O Vykopávku 2019. Letošního ročníku se zúčastnilo nakonec 5 mužstev, která sehrála turnaj systémem každý s každým. Dramatická utkání sehrál tým Stopaři A, kdy remizoval s týmem Bobříků 4:4 a následně podlehl o pouhý gól moravskému týmu Wallowa 7:8. Stopaři A tedy nakonec obsadili 5. místo, moravský tým Wallowa 4. místo, bronzové medaile si odnesli Bobříci, stříbrné medaile tým Stopaři B a vítězem letošního ročníku turnaje O Vykopávku 2019  se stali bezkonkurenční Bobři, kteří na svůj krk zavěsili zaslouženě zlaté medaile, kdy v přátelském utkání na konci turnaje porazili také All Star tým složený z ostatních týmů 23:9.

Všem účastníků a organizátorům a dalším pomocníkům patří velký dík a těšíme se zase za rok!!!

Kompletní výsledky turnaje najdete ZDE.

Všechny fotografie v plné kvalitě lze stáhnout ZDE.

Za organizátory Verča Kastlová

P. S. Moc se omlouváme Michaele Hrnčířové z týmu Stopaři B, která má u nás ještě cenu za 3. místo v kanadském bodování dívek!!!

Kurekari zvládlo reparát a svůj druhý turnaj vyhrálo

Druhý červnový víkend hostila malá vesnička u Humpolce jménem Plačkov už druhý ročník lakrosového turnaje pořádaného prvoligovým pražským týmem Kurekari. Na poslední turnaj před mistrovstvím České republiky přijelo potrénovat celkem 10 týmů – prvoligové pražské týmy Brutal, Kurekari a Albatros, druholigoví Trackers, Menhirs a El Nino, moravský tým ze Zábřehu Highlander, ženské týmy Tyšunky a Berušky a žákovský tým Bobři.

Pořadatelé rozlosovali týmy do dvou základních skupin po pěti. Celá sobota se nesla v duchu odehrání základních skupin, které se dohrávaly ještě i v neděli ráno. O největší sobotní překvapení se postaral ženský tým Tyšunky, který hned ve svém prvním zápase zdolal zkušené hráče z druholigového El Nina.

Boj o svou čest pak El Nino svedlo s žákovským týmem Bobrů. Napínavý zápas se ale podařilo druholigovému týmu obrátit ve svůj prospěch a El Nino si tak udrželo šanci na boj o sedmé, eventuelně i páté místo v druhém hracím dnu.

Favorit z Moravy zvládl zápas s Beruškami, ale utrpěl v zápase výrazné oslabení po vyloučení jednoho z hráčů do konce utkání za dva fauly na hlavu. V dalším zápase pak Highlandři prohráli s Kurekari, které si tím zajistilo první místo ve své základní skupině a účast ve finále turnaje.

V neděli ráno potvrdilo Kurekari vítězstvím nad Beruškami svou pozici ve skupině. Tyšunkám se podařilo vyhrát zápas s talentovanými mladými chlapci z Bobrů a El Nino tak zůstalo odsouzeno k zápasu o sedmé místo, Tyšunky v silném složení pak v neděli nastoupily zápas proti Menhirs o páté místo na turnaji.

Nedělní zápasy o umístění začaly boji o deváté a sedmé místo. V derby mezi dětským týmem a ženským týmem byli úspěšnější mladí kluci, kteří zdolali Berušky a naděje budoucnosti Bobři si z turnaje odvezli nejen deváté místo, ale i skvělé individuální výsledky, kdy tahoun a kapitán týmu Martin Kareš bral ceny jak za kanadské bodování, tak za střelce. V zápase o sedmé místo se El Ninu nepodařilo navázat na vítězství proti Bobrům a jejich soupeři – Trackers – tak brali sedmé místo.

V napínavém souboji o páté místo se Tyšunkám nepovedlo dokonat senzaci turnaje a podlehly druholigovým Menhirům. V souboji o bronz se proti sobě postavil prvoligový Albatros a moravský tým Highlander, který letos bral ve své lize třetí místo. Na bronzhovou vlnu se favoritům ze Zábřehu povedlo najet i na turnaji a jejich kapitán Roman Čech posbíral ceny ve všech individuálních kategoriích hráčů v poli.

Napínavé finále mezi letošními pražskými mistry první ligy a pořádajícím týmem bylo od začátku spíše nakloněno žlutým dresům Kurekari. V druhém poločase zápasu přišla ale velmi vypnutá situace, která začala podražení při brejku a skončila krátkým osobní soubojem. Rozhodčí vyloučili tři hráče a Kurekari se nakonec podařilo náskok nad Brutalem udržet a oproti loňské zkušenosti, kdy na svém turnaji nedosáhli ani na bednu, se jim podařilo druhý jejich turnaj vyhrát.

Kompletní výsledky turnaje najdete zde.

Zimní turnaj 2019

Zimní turnaj.

Tato nestárnoucí legenda v komunitě hráčů českého lakrosu opět po roce ožila a že se děly věci!

Nad Prahou se kromě tradičního smogu a smradu vznášel také ledový vzduch a dole na zemi rozverně pochodoval od hřiště ke hřišti úřadující lakrosový prezident Nikolas Adámek a hledal vhodné hřiště pro realizaci turnaje.

Adámek: “Dobrý den, znáte lakros? Potřeboval bych tento víkend hřiště. 100 lidí, nejrychlejší a nejkrásnější sport na světě, to budete čučet.”
Správce hřiště: “Heleďte se, todleto je fotbalový stánek, o víkendu tady stejně hrajej kucí z Lokomotivy, to jsou tadydle veteráni vod nás, Láďa to tu má rezervovaný každej tejden v sobotu.”

Přesně takto nebo podobně to probíhalo celý týden, až se nakonec zadařilo. Po dlouhých desetiletích, kdy se turnaj pořádal na velmi nevhodném povrchu pražské letenské pláně nebo Vypichu, sehnal prezident Adámek lakrosovou arenu někde v Praze 4 (zmámé také jako Chodov) s umělým povrchem, zázemím a venkovním stánkem plným moravského vína, které sám Adámek s nadšením rozléval.

Pojďme se ale podívat na startovní listinu. I přes masivní mediální masáž a tu nejvyšší úroveň digitálního marketingu se na turnaj povedlo přilákat pouhých osm lakrosových celků.

“Jak je to možné?” diskutovali mezi sebou fanoušci postávající u stánků s klobásou a plzeňskou desítkou. “Kde je Gusano?” ptali se specielně fanoušci s červenými dresy s velkými nápisy FRON nebo MILER na zádech. “Kde jsou Fabiáni a jejich kotel? Copak ze Strašic letos nevypravili hooligan expres?”

Hráč, který urazil na turnaj asi největší vzdálenost, byl majitel pálenice Martin Ondroušek, který vlakem dorazil až z dalekého Komárna (ležící na břehu potoka Juhyně mezi Holešovem a Valašským Meziříčí). Ondroušek nám poskytl následující vyjádření.

Ondroušek: “Pálil jsem včera do půlnoci a od zákazníka jsem si litránek čórnul, vzal jsem to ráno klukům do vlaku. No a teď máme hrát a nemůžu je najít.”

Organizátoři turnaje to měli díky osmi týmům jednoduché s herním systémem.

Startovní listina byla rozdělena na dvě skupiny, čtvrtí ve skupinách sehráli zápas o sedmé místo, třetí ve skupinách si to rozdali o páté, druzí o turnajový bronz a vítězové se utkali ve finále o prestiž a spoustu hodnotných cen.

Ve skupinách se neodehrálo žádné větší překvapení. Ve skupině A si pro první místo jednoznačně dokráčeli atleti z Kurekari, kteří si po rozlosování věřili natolik, že si mezi zápasy dovolili v přilehlé restauraci vypít i pivečko, aniž by měli strach o svou výkonnost na place. A nutno podotknout, že skupinu ovládli skutečně s obrovským přehledem.

Skupina B byla mírně zajímavější aspoň díky zápasu mezi Slavojem Pankrác a Bílým orlem. Matadoři z Bílého orla ze zásady neuznávají tvrdou, někdy až agresivní hru hraničící s šílenstvím, kterou zástupci Slavoje Pankrác uplatňují naopak skoro každý zápas. Hlavní rozhodčí utkání Košacký ovšem udržel nervy i kozly na uzdě a hráče vyprovodil z areny v relativně klidné atmosféře. Kdo nebyl spokojen, byli Ultras Bílého orla, kterým se podařilo vytrhat na dvě stovky plastových sedaček z tribuny sever a podpálit jednu z přistavených toalet TOI TOI. Správce stadionu vyčíslil škodu na čtvrt milionu korun.

Předseda Bílého orla Vladimír Bezděk se proti rozhodnutí odvolal a situaci odmítl komentovat.

Nyní k celkovým výsledkům.

Tyšunky si vyšláply na Bobry a skončily sedmé, nádherně zahrála Smutná, která si svým výkonem okamžitě vysloužila sympatie většiny přítomných, Bílý orel přetlačil Brackers a obsadil přijatelné páté místo, Albatros udolal Menhirs v utkání o bronz a Kurekari nedali šanci TJ Slavoj Pankrác a konečně se tak dočkali prestižního turnajového vítězství.

V kanadském bodování zvítězil extrémně nadaný a talentovaný Filip Trčka z Menhirs, který je ve II. Pražské lize v kanadském bodování sice až na 59. místě, ale na zimním turnaji ukázal, že se mohou na jaře dít věci.

Mezi ženami byla nejvýkonnější Štěpánka Borecká, Venuše a budoucí kometa českého lakrosu. Štěpánce blahopřejeme ke všem nádherným sedmi gólům a těšíme se na její další představení.

Děkujeme všem pořadatelům turnaje za bezchybnou organizaci a přejeme všem hodně štěstí při honbě za tituly.

Pro Baxpartu
Démon lakrosu

Lakrosový turnaj mladších O Vykopávku 2016

Předjubilejní 14. ročník lakrosového turnaje mladších O Vykopávku 2016 se konal v sobotu 24. září 2016 na novém fotbalovém hřišti ZŠ Chaplinovo náměstí na Barrandově v Praze. Letošního ročníku se zúčastnilo 8 týmů, které sehrály každý tři zápasy v základních skupinách, a poté se utkaly v zápasech o konečné pořadí. V boji o sedmou příčku zvítězili Popeláři nad domácím B týmem Trilobitů, v zápase o pátou pozici porazili Bobříci Stopaře, bronzovou medaili nakonec v zápase s domácím A týmem Trilobitů vybojovali Fabiáni ze Strašic a celkovým vítězem letošního ročníku se stali Bobři, kteří ve finále porazili tým Tajfun 23 : 9.
Jménem pořádajícího barrandovského týmu Trilobit všem ještě jednou moc díky za účast i pomoc při organizaci, počasí se vydařilo, medaile i další bohaté ceny byly rozdány a už teď se těšíme na nejméně stejně tak hojnou účast na příští, jubilejním 15. ročníku lakrosového turnaje mladších O Vykopávku 2017!

Z turnaje si můžete prohlédnout fotky i statistiky.

Verča a Trilobiti z Barrandova

Výroční turnaj Fťáků

Fťácy letos oslavili 30 let svého nepřetržitého působení v lize a to jak jinak, než turnajem. Konal se 3.- 4.9.2016 v Maršovicích. Zůčastnilo se celkem 10 týmů a kromě lakrosu se konaly další aktivity. Například Pivní štafeta 4 členných družstev, kterou vyhrál tým Negativ (šlo o běh k půllitru piva, vypití  na ex a běh zpět  na čáru, pak běží další), Fťačí štafeta , tzn. , že soutěžící dostali balonek, přivázali si ho na záda a na nos jsme jim nalepili napínáček - zobáček, kterým propíchli balonek čekajícího spoluhráče , pak běželi zpět a to se dělo opět štafetovým způsobem. Večer hrála skupina Negativ a o přestávce se dražil 1. historický dres Jarmily z roku 1986. Dražbu vedl Eddie , dramaticky ji vygradoval a nakonec dres získala Eliška za podpory dražitelů z El Niňa za 1200,- Kč (byly v tom i různé slevenky, stravenka, 5 euro apod., co kdo našel v peněžence). Peníze Jarmila věnuje  na dětský lakros, nejspíše pro barrandovský tým.

Pořadí týmů: 1. bru.Tal, 2. Lily Benešov, 3. El Nino, 4. Krupoto, 5. Šedý vlk, 6. Albatros, 7. RetroFťáci, 8. Tribeerušky, 9. Bobři, 10. Fťáci

Z turnaje si můžete prohlédnout fotky i statistiky.

Vyhlášení pražských lakrosových lig 2016

Slavnostní vyhlášení letos proběhlo 23.6.2016 v restauraci U Mrtvýho ptáka. Sešlo se nás docela dost a i když bylo vedro jak na Sahaře, slyšel jsem, že zábava se protáhla až do brzských ranních hodin.

Výsledky se dočtete v sekci Výsledky a Statistiky, nicméně alespoň zkráceně:

Žákovská liga:

První a jediný tým byli letos Bobři

Soutěž kanada: 1. Musil Zdeněk, 2. Staněk Ondřej, 3. Krňák Václav

Soutěž střelci: 1. Musil Zdeněk, 2. Krňák Václav, 3. Staněk Ondřej

Sotěž nahrávači: 1. Staněk Ondřej, 2. Musil Zdeněk, 3. Krňák Václav

Brankáři nebyli pro malou účast na zápasech hodnoceni.

Ženská liga:

Umístění týmů: 1. Fabiánky Strašice, 2. Cinzano, 3. Tyšunky, 4. Paka, 5. Fťáci, 6. Trilobit Beta, 7. Berušky

Soutěž kanada: 1. Boháčková Lucie, 2. Paseková markéta, 3. Mezihoráková Eva

Soutěž střelkyně: 1. Mezihoráková Eva, 2. Paseková Markéta, 3. Koubová Tereza

Soutěž nahrávačky: 1. Boháčková Lucie, 2. Zikánová Tereza, 3. Hofmanová Petra

Soutěž brankářky: 1. Šujanová Lucie, 2. Růžková Lucie, 3. Rosecká Blanka

2. pražská liga:

Umístění týmů: 1. Lily, 2. Albatros, 3. Krupoto, 4. El Nino, 5. Amigos, 6. 3,5 minuty, 7. Menhirs, 8. Panteři Pochodeň Unhošť

Soutěž kanada: 1. Pech Josef, 2. Kreidl Josef, 3. Kalaš petr

Soutěž střelci: 1. Kalaš Petr, 2.-5. Jehlička Aleš, Kreidl Josef, Křeček Jan a Pech Josef

Soutěž nahrávači: 1. Noga Jaroslav, 2. Pech Josef, 3. Kreidl Josef

Soutěž brankáři: 1. Aubrecht David, 2. Píša Libor, 3. Hřebíček Robert

1. pražská liga:

Umístění týmů: 1.bru.TAL, 2. Sabres A, 3. Gusano, 4. Fabiáni, 5. BAX, 6. Kurekari, 7. Cyklon, 8. Trilobit omega, 9. Bílý orel, 10. Šedý vlk

Soutěž kanada: 1. Ledvinka Jiří, 2. Hilar matouš, 3. Zýka Jan

Soutěž střelci: 1. Hilar Matouš, 2. Ledvinka Jiří, 3. Zýka Jan

Soutěž nahrávači: 1. Ledvinka Jiří, 2. Kurz Pavel, 3. Paseka Pavel

Soutěž brankáři: 1. Tůma Jan, 2. Hardt Jiří, 3. Praum Kamil

------------------------------------------------------------------------------------

Do 1.PLL se tedy probojovalo Lily, naopak Šedý vlk uvítáme ve 2. PLL. V Baráži porazil Bílý orel Albatros, oba týmy tedy zůstávají tam, kde jsou.

Díky Alešovi máme i pár fotek.

Děkujeme všem, kdo jste na vyhlášení přišli !!!

Mistrovství ČR 2016

Letošní mistrovství ČR se konalo o víkendu 18.-19.6. v Pleteném Újezdě u Kladna. Za podrobný report děkujeme Adisovi:

Dívčí části mistrovství se zúčastnily jen tři ženstva. Paka po nemastných výkonech v lize překvapily a v klidu porazily jak Fabiánky, tak Tyšunky a postoupily do finále. O postup Fabiánky kleply Tyšunky. Ve finále děvčata ze Strašic zabrala a už v první půlce získaly třígólový náskok, který pak ve druhé udržely. Na dívání pěknej zápas, Paka se snažily, ale Fabiánky bojovnou hrou a dobrou střelbou poprvé v historii (myslím ;) vzaly pohár mimo Prahu. Nejlepší hráčka byla brankářka Lucie Šujanová, která zvlášť ve druhé půlce přiváděla Paka k zoufalství. Gratulace do Strašic.

V chlapecké části vybuchla bomba hned v prvním zápase: Fabiáni si vyšlápli na Gusano a o gól je porazili. Pak sice jasně prohráli s Brutalem, ale protože Gusano v posledním zápase nestačilo na Brutal, do semifinále postoupili Fabiáni a právě Brutal. Nováček na MR 300 Lanžhot dle očekávání prográl vše, ale zanechal poměrně pozitivní dojem a doufejme, že nabyté zkušeností zúročí další roky. Druhá skupina tak zajímavá nebyla. O provní místo si to dali Iktočante a Sabres, Iktočante vyhráli asi o 2 góly, Cyklon porazil Kurekari, takže se mohl těšit na souboj o 5. místo.

V prvním semifinále Fabiáni sice bojovali, ale Iktočante přeci jen lepší technikou a střelbou dovedli zápas k vítězství. Oslabení Sabres (Pepe rodil) se drželi poločas proti Brutalu, ale pak odpadli a Brutal se těšil na finále.

O 7. místo: Kurekari si poradili s Lanžhotem, ale zadarmo to neměli.

O 5. místo: Gusano v klidu výhra nad Cyklonem

O 3. místo: Sabres už přeci jen trošku unavené Fabiány přehráli.

Finále: Řekl bych, že Iktočante hráli skvěle, BruTAL se sice snažil, ale kluci z Holešova si šanci nenechali vzít a nepřipustili drama. Nakonec o 3 góly, myslím, že 17:14 vyhráli. Takže druhý tým, který veze pohár mimo Prahu. K tomu historická vsuvka: dosud byla největším úspěchem moravských mužských týmů na MR druhá místa Gorby Olomouc, Kangaroos Brno a Iktočante Holešov.

Pořadí muži: 1. Iktočante Holešov, 2. BruTAL, 3. Sabres, 4. Fabiáni Strašice, 5. Gusano, 6. Cyklon, 7. Kurekari, 8. 300 Lanžhot

Pořadí ženy: 1. Fabiánky Strašice, 2. Paka, 3. Tyšunky

Výsledky jednotlivců muži: střelci, nahravači, kanada, brankáři

Výsledky jednotlivců ženy: střelkyně, nahravačky, kanada, brankářky

Ke statistikám týmů se dostanete po kliknutí na tým.

Fotky zatím nemáme :-(

Brdský turnaj 2016

Tradiční Brdský turnaj v Heřmaničkách se konal 4.-5.6.2016. Zůčastnilio se celkem 16 týmů, konkrétně Bax, Berušky, Iktočante, Lily, Fťácy, Bílý Orel, Tyšunky, Paka, bru.Tal, El Nino, Fabiánky, Fabiáni, Trilobit Beta, Albatros, Cyklon a Menhirs. Počasí jako již tradičně přálo, zápasy byly napínavé a dokonce jsme hráli i jeden po tmě.

Celkové pořadí týmů: 1. Iktočante Holešov, 2. BAX, 3. Lily Benešov, 4. Fabiáni, 5. bru.TAL, 6. Cyklon, 7. Albatros, 8. Bílý Orel, 9. El Nino, 10. Menhirs, 11. Tyšunky, 12. Fťáci, 13. Paka, 14. Berušky, 15. Trilobit Beta, 16. Fabiánky

Z turnaje máme fotky i video.

Kompletní výsledky a statistiky budou co nevidět...